Złote monety należą do najpopularniejszych przedmiotów kolekcjonerskich w numizmatyce. Istnieje wiele powodów, dla których te złote monety stały się tak popularne jako inwestycje i przedmioty kolekcjonerskie.

  • Mogą być używane jako magazyn wartości: Złoto historycznie było używane jako pieniądz, więc ma to sens, że ludzie chcieliby kupić i sprzedać złote monety dzisiaj. Cena złota zmienia się w czasie tak jak każdego innego towaru, ale ma tendencję do zwiększania się w długich okresach czasu. Oznacza to, że jeśli kupisz złotą monetę teraz, możesz oczekiwać, że jej wartość wzrośnie z czasem – zwłaszcza jeśli inflacja wzrośnie lub nastąpi kryzys w sektorze finansowym (jak w 2008 roku).
  • Pochodzą z całego świata: Jeśli mieszkasz w Ameryce Północnej lub Europie, istnieje wiele możliwości zbierania monet American Eagle lub Canadian Maple Leaf z własnego kraju – ale kolekcjonerzy na całym świecie również cieszą się znalezieniem rzadkich monet Mexican Libertad z Mexico City! Większość krajów ma swoje własne, suwerenne emisje kruszcu (w tym Australia) i stanowią one doskonałe uzupełnienie dla tych, którzy lubią zbierać waluty ponad granicami i kulturami.*

Rodzaje złotych monet

  • Rodzaje złotych monet

Istnieje wiele różnych rodzajów złotych monet. Można je sklasyfikować na kilka sposobów: według wagi, zawartości metalu, wieku, wzoru i nominału; według kraju lub regionu pochodzenia; lub według okresu, w którym zostały wyprodukowane.

Dodaj komentarz