Numizmatyka to hobby, które polega na zbieraniu monet i banknotów. Monety są inwestycją, a te najcenniejsze mogą być warte tysiące, a nawet miliony dolarów. Najdroższa moneta na świecie została sprzedana za 7 500 000 dolarów!

Najstarsze polskie monety pochodzą z 1100 roku n.e. Zostały wybite przez Bolesława Krzywoustego (Bolesława III), który panował jako król Polski od 1086 roku do swojej śmierci w 1102 roku. Najstarsze monety świata wybito w okresie chińskiej dynastii Zhou (1046-256 r. p.n.e.), natomiast monety z umieszczonymi na nich obrazkami pojawiły się w V wieku p.n.e. w Atenach i IV wieku p.n.e. w Grecji!

Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem własnej kolekcji tych historycznych przedmiotów, ale nie wiesz od czego zacząć, to posłuchaj naszej rady: zacznij od małego! Nie ma potrzeby, aby przejść all-out od razu; po prostu podnieść kilka wspólnych kawałków, takich jak grosze lub ćwierćdolarówki, gdy widzisz je leżące wokół w słoiku zmiany w domu-i jeśli jeden dzień zdecydujesz, że tak rzeczywiście ta cała rzecz jest wystarczająco zabawne więc pozwól mi zrobić to częściej następnie może rozważyć zakup niektórych rzadszych okazów online po zrobieniu kilku badań pierwszy! Nigdy nie wiadomo, jaki skarb może pojawić się następnym razem wokół”.

Dodaj komentarz